четвер, 29 січня 2015 р.

Буду завжди другом твоїм

ЛКП «Лев» запрошує прийти на день відчинених дверей і вибрати собі улюбленця


Ми приходимо, щоб погодувати, вигуляти собак. Їм теж складно постійно сидіти в клітці, для них радість побігати навіть цим подвір’ям», — розповіла «Газеті» волонтерка ЛКП «Лев» під час дня відчинених дверей у неділю, 24 січня.
Тут панує веселий собачий галас. Волонтери тримають кількох чотирилапих на прив’язі й кружляють з ними на вузькому подвір’ї. Пси в клітках заздрять і гавкають в очікуванні своєї черги на прогулянку. Коли у двір приходить хтось новий, хвиля шуму посилюється іще більше.

«Я приходжу сюди вже впродовж півроку. Спочатку принесла собакам поїсти, а потім почала заходити частіше. Для мене це було несподівано, але розумію, що як не ми, то хто?» — продовжує волонтерка, поки її підопічний намотує навколо неї кола.

Кожний собака тут має свою історію, як він потрапив у ЛКП «Лев», з них жодної щасливої. Собаку Дейзі, до прикладу, знайшли у зав’язаному мішку, іще одного пса підкинули сусідам підприємства, когось хотіли отруїти, і він ледь вижив.

Псів відловлюють на вулиці, приводять сюди волонтери й люди, які зрозуміли, що тварина загубилася.

«Цього року плануємо проводити такі акції якнайчастіше. Якщо керівництво не заперечуватиме, то так і буде, — зазначає Марина Путіліна, волонтер  ЛКП «Лев» від 2006 року. — Ми проводимо дні відчинених дверей спеціально на вихідні, бо помітили закономірність: забирають тварин найчастіше на село. Причини різні: хтось хоче мати улюб­ленця, хтось — сторожа».

Минулими вихідними підприємство покинули шість собак. Це — успіх, бо загалом їх тут більше ніж 50. Через тісняву пси змушені жити по кілька в одній  клітці. Коли кількість чотирилапих перевищує 70, то стерилізованих відпускають на вулицю. Але цей метод волонтери називають негуманним.

«Тварини вже звикли до регулярного харчування та опіки, а на вулиці вони просто помирають. Це підтверджують і кінологи, — каже Марина Путіліна. — Час від часу в притулку влаштовують акції-ярмарки, продають символічні речі від волонтерів. У такий спосіб збираємо гроші на післястерилізаційний період. Нещодавно купили кілька кліток, щоб прооперовані тваринки могли вільно полежати». Загалом у «Лев» постійно приходять десять волонтерів, серед них художники, швачки. До слова, у штаті підприємства — теж десятеро людей.

Волонтери пригадують, що цього року хвостаті мали справжній подарунок на Різдво: один із місцевих ресторанів акурат на Свят-вечір привіз 50 гарячих запакованих обідів гречки з м’ясом.

Брак їжі, теплих речей чи ліків тут наразі вдавалося поповнити. За словами Наталії Місьонг, в. о. директора ЛКП «Лев», невдовзі притулок матиме  нового директора — Олега Мацеха. Разом із ним вони вже будують плани.

«У мене була мета — припинити евтаназію тварин у «Леві». На щастя, мені це вдалося. Тут залишається іще багато проблем, самій мені не впоратися», — ділиться думками Наталя Місьонг.

Цього року підприємство має бюджет мільйон гривень (торік було 680 тис. грн.). Гроші хочуть витратити на вакцинацію та ліки для тварин. Окрім того, тут запланували будівництво нових вольєрів, реконструкцію головного корпусу.

Головна мета наразі — потужна реклама гуманного поводження з тваринами, бо саме через байдужість багатьох людей собаки опиняються на вулиці.

Наступний день відчинених дверей проведуть 1 лютого, з 10.00 до 14.00, за адресою: вул. Промислова, 56, ЛКП «Лев».
 Мар’яна Вербовська, Львівська газета, 29 січня 2014 Оригінал тут: http://www.gazeta.lviv.ua/ecology/38807

Речі, які потрібні на підприємстві:
- харчі (каші, кістки);
- старий одяг чи тканина (для підстеляння тваринам, особливо після операції);
- ліки (деталі варто з’ясувати на підприємстві).

Робота ЛКП «Лев»:
- відлов безпритульних собак з метою  регулювання їх кількості;
- надання необхідної ветеринарної допомоги;
- стерилізація;
- кастрація;
- хірургічне втручання;
- офтальмологія;
- купірування вух, хвоста;
- стоматологія;
- паразитарні захворювання;
- акушерство, гінекологія;
- профілактичні роботи;
- терапевтичне лікування;
- фармакологія;
- тимчасове утримання відловлених тварин;
- повернення відловлених тварин їхнім власникам або уповноваженим особам;
- збір трупів домашніх тварин.

Немає коментарів:

Дописати коментар